Login form
Sorry, User can NOT register!

Nejvyšší čas prodat nemovitost

Nemovitosti ve Šternberku a celkově Olomouckém kraji v prvním čtvrtletí letošního roku zdražily o 12,3 procenta, což je nejrychleji z oblastí v celé ČR. V celé EU nemovitosti zdražily za loňský rok v průměru o 4,6 procenta

I když meziroční čísla za ČR jsou velmi vysoká, na mezičtvrtletních tempech je vidět, že růst cen už začíná pozvolna zpomalovat

Cenový růst nemovitostí v meziročním srovnání evidují kromě ČR i Irsko, Portugalsko, Maďarsko a Nizozemí.  V žádné další zemi EU už ovšem nemovitosti nezlevňují.

Jedinou zemí dle Eurostatu kde nemovitosti rostou rychleji než v ČR je na Islandu a to o 22,5 procenta.

Rostoucí ceny nemovitostí jsou podle analytiků především důsledkem extrémně uvolněné politiky Evropské centrální banky, založené na masívním tisku nových eur a nízkých úrokových sazbách. Roste ochota bank poskytovat úvěry na bydlení a současně i zájem spotřebitelů investovat do bytů a rodinných domů.

Ceny bytů žene nahoru především slabá nabídka.

Zdražování bytů v Česku by mělo podle ekonomů dál zpomalovat kvůli růstu úrokových sazeb nebo zpřísňování podmínek pro poskytování hypoték, které nastoluje ČNB. „Svoji roli nepochybně sehraje fakt, že část potenciální poptávky odpadne z důvodu faktické cenové nedostupnosti bytů.
Nejvyšší čas prodat a nebo koupit si tu svoji nemovitost.